Zabawki interaktywne

Pokazano 1-32 z 58 pozycji

Aktywne filtry

Interaktywne zabawki dla dzieci i niemowląt

Podczas pierwszych miesięcy i lat życia maluszka szczególnie powinniśmy wspierać jego rozwój na wszelkich polach. To właśnie teraz dziecko uczy się świata wszystkimi swoimi zmysłami. Aby ułatwić bobasowi obserwację świata i zaangażować wszystkie zmysły, niezbędne będą interaktywne zabawki dla dzieci i niemowląt. 

O tym, do czego służą zabawki tego typu, jakie mają funkcje i które modele szczególnie polecamy, piszemy poniżej.

Czym są zabawki interaktywne dla dzieci?

Każdy z nas kiedyś o nich słyszał i wydaje się, że mniej więcej wiemy, do czego służą. Interaktywność zakłada wzajemną komunikację dwóch stron. Jak to się odnosi do zabawek? Czym są zabawki interaktywne dla dzieci?

Zabawki interaktywne to inaczej zabawki edukacyjne. Mają pobudzać zmysły dziecka i angażować go do różnych czynności i działań wspierających jego rozwój. Dziecko, naciskając przyciski i manewrując ruchomymi elementami angażuje układ ruchu, a zabawki reagują na to dźwiękiem lub zmieniając kolor. 

To sprawia, że dziecko wpływa na zabawkę, wprawiając ją w ruch lub inne działanie, a zabawka poprzez różnego rodzaju bodźce, rozwija zmysły dziecka. Interaktywność jest zachowana.

Akcesoria interaktywne stymulują rozwój dziecka w następujących obszarach:

  • rozwój ruchowy i manualny,
  • ogólna koordynacja ruchowa,
  • rozwój sensoryczny,
  • wspieranie zmysłu słuchu i wzroku,
  • rozwój językowy.

Zabawki interaktywne mają zróżnicowaną fakturę i ruchome elementy, dzięki czemu dziecko może rozwijać się motorycznie, chwytając elementy czy ściskając je. Kolorowe wzory i motywy zwracają uwagę malucha, angażując jego zmysł wzroku i wyobraźnię. 

Wbudowane głośniki z muzyką rozwijają zmysł słuchu i podnoszą wrażliwość dziecka na dźwięki i melodie. Automatyczna reakcja zabawek na różne elementy (wciskanie guzików itp.) działa na wyobraźnię dziecka i usprawnia jego reakcje na bodźce. 

Interaktywne zabawki dla rocznego dziecka na prezent

Zabawki interaktywne to idealne prezenty dla rocznego dziecka. Są wsparciem dla rodziców, którzy chcą, by ich maluch dobrze się rozwijał i atrakcją dla dziecka. 

Świetnym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka jest na przykład muzyczna sensoryczna ośmiornica od B.Toys. Po naciśnięciu każdej z macek, ta wygrywa melodię z użyciem konkretnego instrumentu. To sprawia, że dziecko zaczyna rozpoznawać charakterystyczne dźwięki i łączy je z graficznym przedstawieniem instrumentu na macce.

Króliczek Smarty Bunny od Alilo to wyjątkowa zabawka interaktywna. Ma wbudowany wykrywacz kolorów oraz “śpiewa” piosenki. Angażuje zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Rozwija dziecko w obszarze sensorycznym, motorycznym i angażuje wyobraźnię. Anglojęzyczny lektor czytający nazwy kolorów pozwala dziecku poznać także dźwięk i melodię obcego języka.

Dla wsparcia rozwoju ruchowego dziecka i jego zmysłu słuchu proponujemy Keyboard od B.Toys. Kolorowe i ruchome elementy rozwijają wzrok dziecka, umiejętność sprawnego wciskania klawiszy i chwytania przedmiotów.

Wybierz z nami zabawki interaktywne dla niemowląt

Zabawki interaktywne są doskonałe dla młodszych i starszych dzieci. Teraz skupimy się nad modelami dla małych szkrabów. Pokażemy Ci poniżej nasze ulubione propozycje, a Ty wybierz razem z nami interaktywne zabawki dla niemowląt.

Świetnym wyborem jest zabawka szumiąca, na przykład Króliś szumiący Moonie Sky z lampką. Pomaga maluchowi w zasypianiu, generując tzw. biały szum, który przypomina mu dźwięki prosto z brzucha mamy. To świetny pomysł na prezent dla dziecka i jego świeżo upieczonych rodziców. 

Gadżetem bardzo rozwijającym i dającym duże pole manewru jest mata interaktywna. Może służyć dziecku od pierwszych dni życia, jak i później przez kolejne miesiące. Na początku jest wygodną matą do leżakowania wspólnie z mamą lub tatą. Później stymuluje zmysł wzroku i dotyku oraz rozwija dziecko motorycznie.

Wybór zabawek interaktywnych jest szeroki, więc jeśli nie możesz się zdecydować na konkretny produkt lub szukasz odpowiedzi na pytanie dotyczące oferty, napisz do nas  w formularzu kontaktowym przypiętym przy każdym produkcie. Z przyjemnością pomożemy Ci w zakupach!