Gryzaki

Pokazano 1-32 z 87 pozycji

Aktywne filtry

Gryzaki dla dzieci

Okres ząbkowania to niełatwy czas. Niedogodności tego etapu odczuwają zarówno dzieci jak ich opiekunowie. Gryzaki dla dzieci mają pomóc w złagodzeniu dokuczliwych objawów ząbkowania, ulżyć dziecku i tym samym uspokoić rodziców. 

Gryzak na ząbkowanie to remedium na ten okres, gdy ból i swędzenie nie dają spokoju dziecku, a głośne wyrażanie dyskomfortu przez malucha daje się mocno we znaki mamie i tacie. Poniżej przedstawimy Ci funkcjonalności gryzaków oraz nasze ulubione modele.

Gryzaki dla dzieci: funkcje

Jeśli jeszcze nie dotarliście do etapu ząbkowania, ale chcesz się do niego odpowiednio przygotować, świetnie, że tu jesteś. Gryzaki dla dzieci mają wiele funkcji i spełniają wiele ról niezależnych od wyrzynania się zębów, o czym warto wiedzieć.

Ząbkowanie zaczyna się od:

  • niespokojnego snu i ogólnego rozdrażnienia dziecka;
  • wkładania do buzi rączek, zabawek i innych przedmiotów,
  • gryzienia podczas pobierania pokarmu, co oczywiście mocno odczujesz podczas karmienia piersią,
  • wszystko w pewnym momencie kończy się rozpaczliwym płaczem.

Dziecko odczuwa swędzenie, a następnie ból. Ma potrzebę gryzienia, stąd umieszczanie w ustach przedmiotów i gryzienie tego, co znajdzie się w buzi. Gryzak dla niemowlaka to najlepsze, co w tym momencie możesz mu sprawić. 

Wybierz idealny gryzak dla niemowlaka

Jaki jest idealny gryzak dla niemowlaka? To złożone pytanie, dlatego zwróć uwagę na kilka właściwości tych akcesoriów:

  • Kolor gryzaka. Do pewnego momentu maluch nie odróżnia kolorów. Z czasem zaczyna dostrzegać odcienie czerwieni, żółci i w końcu pozostałe barwy. Dlatego na początek warto wybrać gryzak utrzymany w stonowanym odcieniu, np. ślimak z gryzakiem marki Akuku. Dopiero po pewnym czasie wprowadź kolory, takie jakie ma tęczowy gryzak-wieża marki Jellystone. 
  • Kształt gryzaka. Dziecko, korzystając z gryzaka, nie tylko odczuwa ulgę, stymulując bolące dziąsła, ale też trenuje swoje rozwijające się zdolności motoryczne. Zadbaj o to, by gryzak miał wygodny uchwyt.
  • Materiał wykonania. Dziecko wkłada gryzak do buzi, gryzie go i ssie, dlatego tak ważne jest, by gadżet był w pełni bezpieczny. W sklepie 7niebo znajdziesz certyfikowane w zaakceptowane przez odpowiednie instytucje gryzaki dla niemowląt. 

Gryzak jest więc pomocnym narzędziem do łagodzenia objawów ząbkowania u dziecka i jednocześnie praktyczną, edukacyjną zabawką. Wybierz jeden z dostępnych modeli i zadbaj o komfort maluszka podczas trudnego okresu ząbkowania.

Silikonowe poręczne zabawki ułatwiają przejście przez ząbkowanie i łagodzą ból i swędzenie dziąseł. Wspomagają też prawidłowy rozwój motoryki u dziecka.

A jeśli chcesz nas o coś zapytać lub nie może się zdecydować, napisz do nas, doradzimy w zakupach.