Filtrowanie

Cena

  • 49,00 zł - 109,00 zł

Dostępność

Producent

Śliniaczki silikonowe

Pokazano 1-32 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Czy warto zainwestować w śliniaczek z silikonu?

Maluchy przechodzą długą i trudną drogę, zanim nauczą się samodzielnie jeść. Zaczynają od nieporadnych i niewprawnych ruchów, brudzenia kaftanika oraz wszystkiego dookoła i dopiero po czasie opanowują umiejętność “czystego” spożywania posiłków. 

Zanim dziecko opanuje tę sztukę, warto zainwestować w śliniak. Dzięki niemu zminimalizujesz zabrudzenia na ubranku malucha. Najlepsze podczas codziennych posiłków będą śliniaki silikonowe. Czym się wyróżniają? Czy są bardziej praktyczne od bawełnianych? Jaki śliniak silikonowy wybrać?

O tym wszystkim opowiadamy poniżej.

Czy śliniaki silikonowe są praktyczne?

Na rynku istnieje wiele rodzajów śliniaczków dla niemowląt. Każdy rodzaj ma swoje zastosowanie i indywidualne funkcje. Niektóre modele chronią tylko ubranko dziecka przed zabrudzeniem, na przykład śliną podczas ząbkowania. Inne dodatkowo zbierają do wbudowanej kieszonki pokarm, który podczas nauki używania łyżki nie trafia do buzi malucha.

Bardzo ważnym aspektem podczas wybierania śliniaka, jest to, czy łatwo się do czyści lub pierze. Tę konkurencję wygrywają śliniaki silikonowe i dlatego są tak praktyczne. 

Wszystkie śliniaki silikonowe z naszej oferty są wyposażone w kieszonkę. Zadaniem kieszonki jest wyłapywanie jedzenia. Dzięki zastosowaniu silikonu, śliniak tego typu jest łatwy w czyszczeniu i bardzo higieniczny.

Oczywiście poboczną funkcją śliniaczka z silikonu jest także ochrona ubranka przed zabrudzeniem i zmoczeniem napojami lub śliną.  

Praktyczność śliniaczków silikonowych wynika z ich wielofunkcyjności i łatwej konserwacji. Po posiłku wystarczy wypłukać je pod bieżącą wodą i osuszyć. 

Poznaj śliniaczki silikonowe różnych marek

Prezentujemy śliniaczki silikonowe różnych marek, takich jak:

  • Done By Deer (duńska marka artykułów dziecięcych utrzymanych w minimalistycznym skandynawskim stylu),
  • Skip Hop (to amerykański producent zabawek dziecięcych i akcesoriów dla maluchów),
  • Beaba (francuska firma od lat zajmująca się projektowaniem funkcjonalnych i bezpiecznych akcesoriów dla dzieci i niemowląt),
  • Mushie (amerykańska marka produkująca zabawki i akcesoria dla dzieci. Inspiruje się stylem skandynawskim),
  • Kiokids (hiszpański producent bezpiecznych i higienicznych akcesoriów dla maluchów, a także dla dorosłych).

Polecane śliniaki silikonowe 

Nasze ulubione śliniaki silikonowe to nie tylko modele zbierające jedzenie, które nie trafiło do buzi malucha. To przede wszystkim te, które mają też funkcję edukacyjną i angażującą wyobraźnię dziecka.

Spójrz na propozycję od Skip Hop Narwal – estetyczne, kolorowe rysunki na silikonie działają na wyobraźnię, co sprawia, że dziecko chętniej nosi śliniak.

Wodoodporny, silikonowy śliniak od KioKids Princess to projekt dla małej księżniczki. Nadruk z koroną na różowym tle na pewno zachęci dziecko do zajadania się posiłkiem.

Każdy z oferowanych przez nas śliniaczków wyróżnia się swoim designem i funkcjonalnościami. Jeśli masz pytania dotyczące akcesoriów, zapraszamy Cię do kontaktu poprzez formularz przypięty przy każdym produkcie.