Filtrowanie

Cena

  • 19,00 zł - 60,00 zł

Dostępność

Producent

Rozmiar

Smoczki uspokajające

Pokazano 1-32 z 165 pozycji

Aktywne filtry

Smoczki uspokajające

Smoczki uspokajające niewątpliwie przydadzą się w niemowlęcej wyprawce. Wspomagają rozwój dziecka na różnych polach (o czym za chwile opowiemy więcej), ale także – jak sama nazwa wskazuje – uspokajają maluszka. To jednak nie wszystkie zastosowania “smoka”.

O tym, jakie funkcje ma smoczek uspokajający, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jakie rodzaje oferujemy w ofercie sklepu, opowiadamy poniżej. 

Jak działa smoczek uspokajający?

Smoczek uspokajający działa na rozwój wielu obszarów w mózgu dziecka. Używanie smoczka wpływa przede wszystkim na:

  • wyuczenie się odruchu ssania, co pomaga dziecku w łatwiejszym pozyskiwaniu pokarmu z piersi mamy,
  • relaksuje dziecko, ponieważ odruch ssania pozwala bobasowi się wyciszyć i szybciej zasnąć,
  • wspiera poprawny rozwój aparatu mowy dziecka. Dziecko, ssąc smoczek, uczy się, jak poprawnie układać język w jamie ustnej.

Co więcej, dzięki smoczkowi uspokajającemu, maluch szybciej wypowie swoje pierwsze słowa, bo jego aparat mowy lepiej się wykształci. 

Bardzo często mamy podają dziecku smoczek, gdy maluch zaczyna grymasić. Taki zabieg momentalnie skutkuje uspokojeniem się malucha. 

Pozostałe funkcje smoczka, to na przykład: ćwiczenie odruchu ssania, co ułatwia spożywanie przez malca posiłków z piersi mamy. Nie można też zapomnieć o najważniejszej funkcji – z punktu widzenia rozwoju – czyli stymulowaniem odpowiednich obszarów odpowiedzialnych za aparat mowy. Za tym idzie nabycie zdolności poprawnej artykulacji dźwięków.

Smoczki uspokajające w naszej ofercie

W ofercie zebraliśmy smoczki uspokajające dla różnych grup wiekowych i od kilku producentów. Produkty są wykonywane z bezpiecznego silikonu lub kauczuku organicznego. 

Podczas wybierania smoczka kieruj się oznaczeniami na opakowaniu, by dostosować go do wieku Twojego dziecka. Dzięki temu smoczek będzie dopasowany, nie będzie za duży i maluch będzie czuł się komfortowo podczas ssania. 

Zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie smoczków od dwóch marek, czyli Bibs i Mombella. Bibs to duńscy specjaliści od projektowania oraz wytwarzania ekologicznych i bezpiecznych dla dziecka smoczków uspokajających z kauczuku. Mombella produkuje smoczki i gryzaki, które dbają o rozwój dziecka i jego aparatu mowy. 

Smoczki uspokajające 0+

Dla maluszka wybierz smoczki uspokajające z oznaczeniem 0+ lub S. To najmniejszy rozmiar, idealny do małej buzi. Takie smoczki oferuje na przykład marka Bibs. Smoczek S z kolekcji Supreme wykonany z kauczuku będzie najlepszym rozwiązaniem od pierwszego dnia życia dziecka. 

Z kolei smoczek uspokajający od Mombella został stworzony z bezpiecznego i elastycznego silikonu. Nie odkształca się, jest delikatny dla dziecka i neutralny dla dziąseł.

Smoczki uspokajające 6+

Dla nieco większych szkrabów są przeznaczone smoczki uspokajające 6+, czyli w rozmiarze M. W tej kategorii szczególnie polecamy kauczukowy smoczek M od Bibs. Kształtem przypomina kobiecą brodawkę sutkową, co pomaga dziecku w trenowaniu skutecznego pobierania pokarmu. 

Smoczki uspokajające 18+

Największe propozycje smoczków uspokajających to te z oznaczeniem 18+, czyli L. Tego typu produkty również oferuje duńska marka Bibs. Smoczek 18+ Bibs wykonany z bezpiecznych materiałów, został wyposażony w otwory pozwalające na cyrkulację powietrza podcza ssania. To świetny wybór dla Twojego dziecka. 

Smoczki uspokajające one size

Smoczki uspokajające występują również w rozmiarze one size. Możesz podawać je dziecku od pierwszych dni jego życia. Obserwuj jego reakcje. Jeśli smoczek będzie wypadać lub będzie wypluwany, poszukaj na początek smoczka w rozmiarze S.

Smoczki one size oferuje marka Bibs. Często są pakowane w dwupaki, dzięki czemu przez dłuższy czas nie musisz myśleć o zakupie nowego opakowania. 

Wybór smoczków uspokajających jest ogromny, dlatego w razie pytań lub wątpliwości dotyczących wyboru, skontaktuj się z nami. Przy każdym produkcie podpięty jest odnośnik do formularza kontaktowego.