Smoczki dynamiczne

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Smoczki dynamiczne

W wyprawce dla niemowlaka niezbędne są smoczki dynamiczne. Ale czym jest smoczek dynamiczny? Jakie ma funkcje i jak wpływa na rozwój dziecka? Na jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas wybierania smoczka? Na te i inne ważne pytania odpowiadamy w tekście. 

Zaprezentujemy też najciekawsze smoczki dynamiczne dla dzieci oraz przedstawimy naszego ulubionego producenta produktów tego typu.

Co to znaczy, że smoczek jest dynamiczny?

Zacznijmy od najważniejszego pytania, jakie się nasuwa, czyli co to znaczy, że smoczek jest dynamiczny?

W przeciwieństwie do tradycyjnych smoczków, smoczek dynamiczny ma specyficzną, niejednorodną budowę silikonu. Wypustka, którą ssie dziecko, u nasady jest twarda i sztywna, na końcu miękka i elastyczna. Dzięki takiej budowie, smoczek dynamiczny pobudza maluszka do rytmicznego ssania.

Wyuczenie się prawidłowego odruchu ssania ma wiele pozytywnych skutków:

  • maluch zyskuje umiejętność pobierania pokarmu z piersi mamy,
  • uczy się poprawnie oddychać przez nos,
  • stymuluje aparat mowy do optymalnego rozwoju.

Smoczek dynamiczny ma więc niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, rozwijając jego umiejętności i zapewniając prawidłowy rozwój aparatu mowy, układ szczęki itp. 

Najlepsze smoczki dynamiczne dla różnych grup wiekowych

W ofercie zebraliśmy najlepsze smoczki dynamiczne dla różnych grup wiekowych. Takie rozróżnienie jest bardzo ważne, dlatego podczas wyboru smoczka zwracaj uwagę na oznaczenia na opakowaniu. 

Zbyt mały smoczek nie daje odpowiedniego oparcia językowi, a zbyt duży sprawi dziecku dyskomfort. Wybierając smoczki dostosowane do wieku dziecka, pomożesz mu w prawidłowym rozwoju.

Producent smoczków dynamicznych, którego produkty mamy w ofercie, to Lovi. Marka ta specjalizuje się w projektowaniu akcesoriów takich jak smoczki i butelki dla dzieci. Specjaliści tworzący dla marki wspierają swoją pracą ochronę naturalnego odruchu ssania oraz rozwoju dziecka.

Smoczki występują w następujących rozmiarach:

Taki podział gwarantuje odpowiednie dobranie smoczka do potrzeb dziecka. Smoczki dynamiczne od Lovi są tworzone we współpracy z neurologopedami. Dzięki pracy fachowców smoczki wspierają odruch ssania, uczą dziecko prawidłowej techniki oddychania i jednocześnie pozwalają na swobodne przełykanie śliny podczas używania smoczka. 

W efekcie maluszek nabywa niezbędne umiejętności, trenuje ruchy szczęki, co później wpłynie na naukę mówienia i uczy się utrzymywania prawidłowej pozycji języka w jamie ustnej.

Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy, jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat oferty smoczków dynamicznych.