Filtrowanie

Cena

  • 55,00 zł - 160,00 zł

Dostępność

Producent

Otulacze bambusowe

Pokazano 1-32 z 77 pozycji

Aktywne filtry

Otulacze bambusowe dla niemowląt

Otulacze bambusowe dla noworodków pełnią wielofunkcyjną rolę, ale w szczególności dbają o komfort i spokój maluszka. Spowijanie chustką ma wiele korzyści zarówno dla dziecka oraz rodziców. Do trzeciego miesiąca życia w wielu przypadkach jest niemal niezbędny.

Sprawdźmy też, jakie dodatkowe funkcje ma otulacz bambusowy i jak możesz wykorzystać go w alternatywny sposób. 

Czym jest otulacz bambusowy i czy warto go mieć?

Otulacz bambusowy jest chustką wykonaną z włókna bambusowego, bardzo często o strukturze muślinu (w kwadraty). Warto wyposażyć wyprawkę niemowlęcą w co najmniej jedną sztukę, aby skorzystać z jego funkcji.

Do czego służy otulacz?

  • Otulacz może zastąpić kocyk do okrywania dziecka. Jest przyjemny w dotyku, ciepły, ale jednocześnie przewiewny.
  • W kryzysowych sytuacjach, jakich nie brakuje podczas opieki nad noworodkiem, sprawdza się jako pieluszka do wycierania lub jako podkład.
  • Najważniejszą i główną funkcją otulacza jest spowijanie. Polega na dość ciasnym owijaniu ciała dziecka w chustkę, by ograniczyć mu ruchy i zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego noworodki tak bardzo lubią bambusowe otulacze?

Nie chodzi tu wyłącznie o to, że otulacze bambusowe są miękkie i przyjemne w dotyku. Przede wszystkim maluchy przepadają za owijaniem, bo szczelne otulenie chustką przypomina im warunki, jakich doświadczały w brzuchu mamy. 

Po porodzie wiele zmienia się i dla mamy, i dla dziecka. Z ciemnego, ciasnego i względnie cichego otoczenia maluch wydostaje się na świat pełen głośnych dźwięków, ostrego słońca, a na dodatek nagle otrzymuje możliwość niemal nieograniczonego ruchu.

To bardzo stresujące dla bobasa, który może mieć problem z przyzwyczajeniem się do tych nowości. Co bardzo ważne, noworodek jeszcze nie do końca panuje nad swoimi ruchami. Mogą go stresować jego własne nieskoordynowane ruchy i nowe możliwości.

To skutkuje niespokojnym, płytkim snem i nerwowością. Aby uniknąć takich efektów, warto stosować spowijanie i wyciszać maluszka w ciasnym kokoniku z bambusowego otulacza. 

Otulacze bambusowe różnych marek w naszej ofercie

W ofercie przygotowaliśmy otulacze bambusowe różnych marek. Dzięki temu możesz wybierać spośród wzorów, kolorów i rozmiarów. Oferujemy produkty od: 

Ogromny wybór prostokątnych otulaczy bambusowych oferuje marka ColorStories. Chusty w leśne i zwierzęce motywy są atrakcyjne zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Higroskopijne właściwości pieluszki i jej wysoka chłonność sprawiają, że otulacz służy nie tylko do spowijania, ale również do wycierania. 

Miękkie i wysoce elastyczne otulacze bambusowe oferuje Lullalove. To kwadratowe chustki występujące w subtelnych pastelowych barwach. Maluch czuje się w nich jak w brzuchu mamy. Zapewniają przyjemne ciepło, optymalny poziom ciasności, a jednocześnie są wykonane z oddychającej bambusowej wiskozy.

Te i inne otulacze bambusowe dostępne w naszym sklepie gorąco polecamy. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących otulaczy oraz pozostałych produktów, napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.