Smoczki fizjologiczne

Pokazano 1-32 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Smoczki fizjologiczne

Smoczki fizjologiczne, czyli inaczej symetryczne, należą do obowiązkowych elementów niemowlęcej wyprawki. Niektórzy rodzice podają dziecku smoczek już od pierwszych dni życia, inni decydują się na to nieco później. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości silikonowy gadżet, o którego zaletach opowiadamy poniżej.

Smoczki fizjologiczne charakteryzują się płaskim z obu stron (czyli symetrycznym) kształtem ssanej końcówki. Dzięki temu mogą być umieszczone w buzi malca w dowolny sposób, ponieważ tarcza smoczka nie ma góry ani dołu. 

Co jeszcze rodzice powinni wiedzieć o smoczkach płaskich? – Czytaj dalej!

Do czego służą smoczki fizjologiczne?

Smoczki fizjologiczne służą do:

  • trenowania naturalnego u dzieci odruchu ssania. Maluch wykorzystuje tę umiejętność przede wszystkim podczas jedzenia i wówczas nazywa się to “ssaniem odżywczym”. Z kolei podczas ssania smoczka ma miejsce “ssanie nieodżywcze”.
  • uspokajania dziecka i ułatwianiu mu zasypiania. Czy wiesz, że maluch w brzuchu mamy umieszcza sobie palec w buzi, by go ssać? Już wtedy zaczyna trenować ten istotny w późniejszym życiu odruch. Ssanie ma dla dziecka działanie terapeutyczne i pozwala się zrelaksować, a w konsekwencji – zasnąć.
  • smoczki służą również do trenowania ruchów szczęki, co sprzyja poprawnemu rozwojowi aparatu mowy. Ssanie smoczka może więc być nie tylko “uspokajaczem”, ale także treningiem mięśni i umiejętności. 

Stosowane pod opieką rodzica smoczki płaskie wpływają pozytywnie na samopoczucie, a nawet rozwój dziecka. Korzystanie ze smoczka wycisza maluszka, dzięki czemu zmęczeni rodzice mają chwilę dla siebie, a niemowlę relaksuje się i ćwiczy odruch ssania.

Smoczki płaskie w zestawach

Smoczki płaskie z naszej oferty zamówisz pojedynczo lub w zestawach. Warto zaopatrzyć się w zestawy dwóch sztuk, co może się okazać przydatne, gdy jeden ze smoczków ulegnie zniszczeniu lub się zgubi.

Symetryczne smoczki nabędziesz w kilku rozmiarach dostosowanych do wieku dziecka. Dzięki takiej różnorodności smoczki spełniają najwyższe standardy i potrzeby rodziców oraz ich dzieci na każdym etapie rozwoju. 

  • Fizjologiczny smoczek silikonowy od Suavinex 0-6M to propozycja dla maluszków od pierwszego dnia życia. Specjaliści marki opracowali określony kształt smoczka, który optymalnie wypełnia buzię noworodka, dbając o jego aparat mowy i nie utrudniając oddychania. 

W buzi poza smoczkiem znajduje się wystarczająco miejsca na wygodne ułożenie języka. To innowacyjny i najnowocześniejszy typ smoczka, jaki możesz zamówić dla swojego dziecka. 

  • Symetryczny smoczek silikonowy Suavinex 6-18M – zestaw dwóch smoczków płaskich dla niemowląt od 6 miesiąca życia. Język, podczas gdy dziecko korzysta ze smoczka, jest utrzymywany w optymalnej pozycji, którą przybiera także podczas pobierania pokarmu z piersi matki. Nowatorski projekt smoczka korzystnie wpływa na rozwój jamy ustnej dziecka i rozwój zdolności artykulacyjnych.

Smoczki symetryczne Suavinex

W naszej ofercie smoczków fizjologicznych zebraliśmy smoczki symetryczne marki Suavinex, które cenimy za następujące cechy:

  • innowacyjny projekt sprzyjający rozwojowi dziecka,
  • piękny design, który podoba się zarówno rodzicom jak i dzieciom,
  • produkty Suavinex są polecane przez stomatologów,
  • faktura powierzchni smoczka przypomina damską brodawkę sutkową,
  • kształt smoczka pozwala dziecku całkowicie zamknąć usta podczas ssania, dzięki czemu jama ustna bez problemu się rozwija. 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smoczków fizjologicznych, napisz do nas, używając formularza kontaktowego.