Puzzle i klocki

Pokazano 1-32 z 113 pozycji

Aktywne filtry

Klocki i puzzle dla dzieci 

Klocki i puzzle dla dzieci to świetna zabawa dla maluchów w każdym wieku. Puzzle rozwijają umiejętność skupienia się, kreatywność i pamięć, a klocki uczą logicznego myślenia. Kupując klocki lub puzzle, zwróć uwagę na to, aby były one bezpieczne dla dzieci oraz dopasowane do ich wieku i możliwości.

Poznaj naszą ofertę i wybierz układanki dla dzieci, które zachwycą Twojego brzdąca!

Jakie puzzle dla dzieci wybrać?

Znajdziesz u nas puzzle od wyboru do koloru, i to dosłownie! Co więcej, możesz przebierać pośród typów klocków, które wspierają rozwój malucha na różne sposoby.

Zresztą zobacz:

 • puzzle kontrastowe będą świetne dla najmłodszych, szczególnie gdy są wykonane z pianki i mogą posłużyć jako mata do zabawy i relaksu;
 • niektóre modele puzzli dźwiękowych sprawdzą się już od skończenia 1. roku życia i będą wspomagać rozwój psychoruchowy dziecka oraz koncentrację;
 • dla starszaków polecamy puzzle sensoryczne z elementami wykonanymi z różnych materiałów i posiadające różne w dotyku faktury.

Wybór puzzli dla dzieci jest więc zależny m.in. od wieku i opanowanych już umiejętności. Układanki dla dzieci odpowiednio dobrane do zainteresowań i temperamentu przedszkolaka zdziałają cuda: zainteresują go światem, dźwiękami, kolorami i kształtami. 

Klocki miękkie czy drewniane?

Klocki dla dzieci możesz kupić dla swojego maluszka lub wybrać jako prezent. Jeśli dobierzesz je do wieku obdarowywanego, staną się fantastycznym elementem codziennych zabaw.

Pytanie, jakie układanki dla dzieci wybrać. W ofercie przygotowaliśmy zarówno klocki miękkie jak i drewniane zestawy. 

Klocki miękkie mają wiele zalet:

 • Są idealne jako pierwsze klocki dla niemowląt i małych przedszkolaków;
 • W zależności od wybranego zestawu mogą być gryzione, a jak wiemy, dzieci poznają świat, między innymi wkładając przedmioty do buzi;
 • Mogą być ściskane przez małe rączki, co wspiera rozwój motoryki dłoni. 

Z kolei klocki drewniane:

 • Są ekologiczne, bo nie zostały wytworzone z plastiku. Dzięki temu, kupując je, nie obciążasz środowiska naturalnego;
 • Służą do budowania prostych lub bardziej skomplikowanych konstrukcji, w zależności od wieku dziecka i wybranego zestawu;
 • Najprostsze zestawy klocków drewnianych są przeznaczone dla maluchów już od ukończenia 1. roku życia.

Oba rodzaje: klocki miękkie i klasyczne drewniane klocki, występują również w wersji magnetycznej. 

Układanki dla dzieci znanych marek

Niezależnie, jakie klocki lub puzzle dla dzieci wybierzesz, na pewno będzie to doskonały wybór. Jest tak dzięki temu, że zaopatrujemy nasz sklep w produkty sprawdzonych marek z branży akcesoriów dla dzieci.

Polecamy układanki dla dzieci następujących producentów:

 • JANOD
 • Little Dutch
 • B.TOYS
 • Jellystone Designs
 • Pucio i in.

Wybierając te układanki dla dzieci, na przykład jako prezent, będziesz wspierać rozwój dziecka i jego umiejętności ruchowe. 

Puzzle dla dzieci są tez nie bez znaczenia dla logicznego myślenia, które warto wspierać od najmłodszych lat. 

Z kolei klocki pobudzają kreatywność u najmłodszych i rozwijają zdolność abstrakcyjnego myślenia. 

Podsumowując nasz wybór puzzli dla dzieci, masz w czym przebierać! Wystarczy znać opanowane umiejętności dziecka, wykazywane zainteresowania oraz wiek i możesz działać z zamówieniem.

Takie zabawki jak puzzle dla dzieci, klocki czy inne akcesoria, są cenne zarówno jako rozrywka, ale także jako element nauki i rozwoju. A nauka poprzez zabawę jest łatwo i przyjemnie przyswajana.

Jeśli masz pytania, chętnie Ci doradzimy!