7niebo.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając butelkę dla maluszka?

Większość młodych rodziców jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, ile różnych rodzajów butelek jest dostępnych na rynku. To prowadzi do wielu nieporozumień przy wyborze właściwej butelki do karmienia dziecka. Używanie niewłaściwej butelki może prowadzić między innymi do problemów, takich jak kolka i refluks .

Istnieje wiele rodzajów butelek dla niemowląt : plastikowe, szklane, silikonowe, ze stali nierdzewnej, jednorazowe… Istnieją butelki przeznaczone specjalnie dla niemowląt z kolką lub noworodków. Niektóre butelki są specjalnie ukształtowane, aby zapobiegać bólom brzuszka, gazom lub dyskomfortowi, butelki występują w niezliczonych rozmiarach. 

Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, które marki i modele mogą być bardziej przydatne i interesujące, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziny, zwłaszcza pod względem m.in. trwałości, praktyczności i ceny.

Chociaż może nam się wydawać, że wybierając butelkę wystarczy udać się do naszego ulubionego sklepu dziecięcego i wybrać tą, która najbardziej przykuwa naszą uwagę, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, których nigdy nie powinniśmy lekceważyć.

Ważnym elementem jest na przykład materiał ustnika. Smoczki wykonane z naturalnego lateksu są często poszukiwanymi opcjami, ponieważ lateks jest niezwykle elastycznym i miękkim materiałem.

Jednak pomimo swoich zalet materiał ten nie ma dobrej trwałości i nie jest zbyt odporny na pochłanianie zapachów. Co więcej, nie jest to polecana opcja dla noworodków i niemowląt, ponieważ nie stymuluje mięśni twarzy podczas ssania, co może zaburzać rozwój ząbkowania.

Najbardziej odpowiedni?

 Postaw na smoczki silikonowe , zwłaszcza te, które są ergonomiczne , co oznacza, że ​​są nie tylko bardziej odporne i łatwiejsze do czyszczenia, ale mogą nawet naśladować kształt brodawki, dlatego od samego początku jest to dobra opcja.

Kolejną ważną kwestią jest przepływ w dyszy . Istnieją smoczki o powolnym wypływie, przepływie adaptacyjnym – idealne dla noworodków; o średnim przepływie, wskazane dla niemowląt od 1 do 6 miesięcy; i szybkim przepływie, przydatny dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia oraz dla młodszych, przy specjalnych wskazaniach.

Ale jaki rozmiar wybrać? Noworodki w pierwszych dniach potrzebują średnio od 30 do 60 ml mleka, a po kilku tygodniach zapotrzebowanie wzrasta do 60 – 90 ml. Z tego powodu butelki dla noworodków mają zwykle pojemność 120-180 ml. Natomiast butelki o pojemności 260-280 ml sprawdzą się lepiej od 3 miesiąca życia.

Biorąc to wszystko pod uwagę, jakie opcje moglibyśmy uznać za najbardziej polecane?

SUAVINEX – BUTELKA ANTYKOLKOWA DLA NOWORODKA ZERO ZERO 180ML ZE SMOCZKIEM O PRZEPŁYWIE ADAPTACYJNYM

Butelka do podawania mleka o pojemności 180 ml posiada smoczek o adaptacyjnym przepływie z otworem zapewniającym wielkość przepływu regulowaną poprzez siłę ssania dziecka.

Smoczek zaprojektowany specjalnie w celu łączenia karmienia piersią z karmieniem butelką. Butelka posiada wewnętrzną, silikonową torebkę, która w czasie karmienia jest rozciągnięta w zależności od tego, jak dziecko ssie, podobnie jak to dzieje się w gruczołach mlecznych u kobiety karmiącej. Ten system powoduje brak pęcherzyków powietrznych w pokarmie, zatem dziecko nie połyka powietrza, które mogłoby spowodować kolkę. System ten zapobiega także utlenianiu się mleka i utracie ważnych składników odżywczych. Smoczek z butelką Zero Zero jest wykonany z silikonu i przypomina kształtem i fakturą pierś mamy. Z tego powodu dla dziecka nie ma aż tak wielkiej różnicy między smoczkiem a brodawką i z łatwością przechodzi ono od karmienia butelką do karmienia piersią i na odwrót.

BUTELKA MEDICAL+ 150ML LOVI

Lovi Butelka Medical+ 0+ mini polecana do karmienia dzieci mlekiem odciągniętym od matki. Nie zaburza odruchu ssania i nie koliduje z karmieniem naturalnym. Profesjonalny smoczek dynamiczny, antykolkowy zapewnia prawidłową koordynację ssania, połykania i oddychania. Dynamiczna końcówka smoczka jest wykonana z cienkiej warstwy silikonu. Wydłuża się i kurczy w rytm ssania dziecka, mobilizuje mięśnie jamy ustnej do aktywnej, wytężonej pracy. Dziecko musi się natrudzić podczas pobierania pokarmu ze smoczka. Butelka posiada system antykolkowy Super vent: nowy, efektywny zaworek odpowietrzający Super vent eliminuje mieszanie się pokarmu z powietrzem. Dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u dzieci. 

PHILIPS AVENT – BUTELKA DLA NOWORODKÓW 2.0 NATURAL (0 MIES.+)

Butelka od PHILIPS AVENT to najmniejszy z produktów z serii Natural o pojemności 125 ml. Taki niewielki format od specjalna, ergonomiczna konstrukcja umożliwia sprawne operowanie butelką nawet przez dzieci, które właśnie pojawiły się na świecie. Jej szeroki i miękki smoczek przypomina kształtem pierś, co ułatwia dziecku w naturalny sposób przyssać się. Butelka jest w 100% bezpieczna dla niemowląt i składa się z zaledwie kilku części, przez co mycie i montaż są szybkie i proste.