7niebo.pl

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne dla dziewczynek na sezon 2022

Odkąd objawiły się za sprawą polskich celebrytów, media społecznościowe szaleją. Okulary – Stokrotki  to bardzo zabawne dziecięce okulary przeciwsłoneczne, które zapewnią najfajniejszy wygląd tego lata. Okulary Elle Porte Bellis zadedykowane są dzieciom w wieku 3 do 10 lat, występują również w wersji dorosłej.

Elle Porte to australijska firma specjalizująca się w plażowych akcesoriach dla dzieci. W swojej ofercie posiada okulary przeciwsłoneczne, kapelusze oraz torebki plażowe. Marka stawia na designerskie, modne dodatki pasujące do każdej stylizacji.

Czy warto inwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Rodzice bardzo troszczą się o ochronę skóry, jednocześnie stosując preparaty przeciwsłoneczne, ale zazwyczaj nie przywiązujemy takiej wagi do ochrony oczu dzieci latem. Trzeba wiedzieć, że oczy niemowląt oraz małych dzieci są bardziej wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe niż u dorosłych, dlatego powinny nosić okulary przeciwsłoneczne , aby zapobiec przyszłym problemom ze wzrokiem.

Według danych General Council of Colleges of Opticians-Optometrists , co trzeci okulary przeciwsłoneczne nie są zatwierdzone lub nie mogą przejść kontroli organów służby zdrowia.

Dotyczy to również soczewek używanych przez dzieci. Dlatego przy zakupie okularów przeciwsłonecznych należy zachować ostrożność, ponieważ słaba ochrona może spowodować choroby oczu.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

  • Muszą posiadać atest : zgodny z przepisami Komisji Europejskiej oraz filtrem UV 400 , który pochłania około 98 procent promieniowania UV.
  • Materiały muszą być bezpieczne, hipoalergiczne i nietłukące , bezpieczne dla dzieci. Idealnie oprawki wykonane są z elastycznych materiałów, takich jak na przykład silikon.
  • Należy przeczytać  broszurę producenta wskazującą, kim jest producent,
  • Z filtrem ochronnym kategorii 3. Jeśli są przeznaczone na śnieg, kategoria 4.
  • Dobrze dopasowane do twarzy dziecka, zapobiegające przedostawaniu się promieni UV z boków.