7niebo.pl

Prezent na roczek do 100 zł

Pierwsze urodziny są wyjątkowym wydarzeniem, zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców.

Rozumiemy uczucie chęci podarowania czegoś, co będzie trwało przez długi czas . Każdy z nas chce być osobą, która daje najlepsze prezenty. Autko zdalnie sterowane? Płacząca lalka? Żadna opcja nie jest dobrym pomysłem!

Prezenty dla rocznych dzieci: co lubią w tym wieku

Co więc dać rocznemu dziecku ? Po przeczytaniu naszych rekomendacji przekonasz się, że znalezienie idealnego prezentu dla rocznego dziecka nie jest takie trudne. Na tym etapie dzieci uwielbiają poznawać świat, kształty i materiały, przedmioty, które pasują do siebie, te, które można złożyć i rozłożyć.

Również na tym etapie zaczynają odkrywać język, słowa i rymowanki (z tego powodu rymowanki to klasyka przekazywana z pokolenia na pokolenie). Ale jest to również wiek, w którym zaczynają naśladować starszych. Dzięki tym wszystkim informacjom mamy już pierwsze wskazówki, od czego zacząć. 

Prezent na roczek książeczki sensoryczne

Książeczka sensoryczna to materiałowa zabawka, wykonana z różnego rodzaju tkanin, oraz elementów dekoracyjnych Jest niezastąpiona dla niemowląt, które dopiero odkrywają świat, kolory, dźwięki, materiały, różne doznania. Książki sensoryczne dla dzieci to wszechświat, w którym można się zgubić. To także dobry sposób na rozpoczęcie rutynowego czytania bajek z mamą lub tatą. 

Prezent na roczek klocki

Klocki do układania w stosy i nie tylko.  Jest to kwintesencja otwartej zabawy, ponieważ oferuje dzieciom nieskończone możliwości odkrywania. Klockami można rzucać, wkładać do dużego wiaderka, kojarzyć je kolorami, a nawet budować wieże. Krótko mówiąc, kostki rosną razem z dziećmi! Wśród prezentów dla roczniaków to zdecydowany strzał w dziesiątkę.

Klocki można:

gryźć – są bezpieczne – nie zawierają FTALANÓW ani BPA (bisfenolu A)

ściskać – wydają przyjemne dźwięki

wrzucać do wanny – unoszą się na wodzie (w przypadku wykorzystania w wodzie należy liczyć się z tym, że nie będzie możliwe całkowite wysuszenie ich wnętrza)

układać w rozliczne kombinacje

używać do nauki liczb oraz liczenia – każda liczba przedstawiona jako suma elementów wypełniających ścianki danego klocka

używać jako stempelki – np. do farbek, ciastoliny i plasteliny

Zabawki do ciągnięcia

To bardzo praktyczny prezent dla rocznego dziecka . Głównym powodem jest to, że w tym wieku dziecko zaczyna z reguły chodzić. Jeśli ciągnięta przez nie zabawka ma również kształt zwierzątka, może stać się nieodłącznym towarzyszem spacerów.

Drewniana wieża do układania gąski

Zabawa polega na  układaniu na paliku krążków. Dla niemowlaków dobrym wyborem są proste piramidki do układania, wykonane z roślinnych, organicznych materiałów, które pozbawione są toksycznego BPA, ftalanów, czy styrenów.

Instrumenty muzyczne

Przyjemność odkrywania nowych dźwięków i koordynacja wzrokowo-ruchowa to dwie główne zalety podarowania dziecku instrumentu muzycznego. Ale nie tylko to, roczne dzieci uczą się związku przyczynowo-skutkowego. Za każdym razem, gdy dziecko uderza pałką w ksylofon (przyczyna), wydaje dźwięk (skutek). 

Puzzle sensoryczne

Puzzle drewniane są zabawkami edukacyjnymi, dzięki którym maluszek rozwija swoje zdolności psychomotoryczne. Uczą także dzieci cierpliwości. Jedną z największych zalet drewnianych puzzli jest to, że dostępne są z różnymi motywami do układania. 

Maskotki Jellycat

Do pokochania od pierwszego przytulenia! Pluszaki Jellycat to ogromna różnorodność kształtów i kolorów. Znajdziemy tu nie tylko zwierzęta, ale także wszelkie postacie z bajek takie jak smoki czy jednorożce. W świecie Jellycat nie brakuje również owoców czy przedmiotów codziennego użytku, które przybrały formę miękkich przytulaków. Są niezwykle przyjazne, pięknie wykończone. Mogą stanowić także ładny element dekoracyjny każdego dziecięcego pokoju.

Na roczek prezent czy pieniądze?

Prezent na roczek to często pieniądze w kopercie, które przekazuje się rodzicom. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, bo w końcu rodzice najlepiej wiedzą, co przyda się maluszkowi. Zgodnie z trendami w prezencie na roczek w 2023 roku daje się od 100 do 200 zł. To wystarczająca suma, zwłaszcza jeśli znajdzie się w kopercie od dalszej rodziny czy znajomych.

Bon podarunkowy na roczek

Czasami kończą ci się pomysły na to, jaki podarunek wybrać dla danej osoby. Skorzystaj z rozwiązania, jakim jest voucher upominkowy.

Czy w tym wyborze znalazłeś najlepszy prezent na 1 rok ? Jeśli potrzebujesz więcej pomysłów lub w przypadku jakichkolwiek pytań, napisz do nas. Dziękujemy za śledzenie nas!