7niebo.pl

Śpiworek do spania. Jaki wybrać?

Śpiworek niemowlęcy to jedyny produkt, który gwarantuje bezpieczny sen w nocy i pozwala swobodnie poruszać się bez odkrywania siebie i przyziębienia. Śpiworek gwarantuje niemowlęciu ciepło bez ryzyka uduszenia. Może być używany od narodzin do wieku dziecięcego (kwestia wyboru odpowiedniego rozmiaru).

Niemowlęta powinny spać w nocy tylko w śpiworkach, bez użycia koców, pościeli i poduszek.

Upewnij się, że wybierasz śpiwór, który pasuje do rozmiaru Twojego dziecka.

Noworodkowi wybierz model od 0 do 6 miesięcy lub 0 do 12 miesięcy, będzie to śpiwór o długości około 70 cm. W przypadku wcześniaków należy wybrać śpiwór o maksymalnej długości 60 cm. Dla maluszka od 6 do 18 miesięcy wybierz śpiwór o długości co najmniej 85 cm. Niektóre modele mają regulowaną długość, aby dopasować je do wzrostu dziecka. 

Dostosuj śpiworek do temperatury w pokoju dziecka

Pamiętaj, że w pokoju dziecka idealnie sprawdzi się temperatura pomiędzy 18°C ​​a 19°C. Często sprawdzaj, czy maluchowi nie jest za gorąco, np. kładąc mu rękę na brzuszku lub karku. Aby dobrać odpowiedni śpiwór pod względem ciepła, możesz kierować się indeksem TOG. Jest to wskaźnik, który pozwala dobrać śpiworek do pory roku i temperatury w pokoju dziecka. Im wyższy indeks TOG, tym cieplejszy śpiwór.

0.5-1.0 TOG – śpiworki na upalne lato

1.5 TOG – śpiworki letnie, na sezon wiosna – jesień

2.5 TOG – śpiworki całoroczne, głównie do stosowania w sezonie jesień – wczesna wiosna

3.5 TOG – śpiworki zimowe

Wybierz śpiwory z bawełny organicznej

Bawełna organiczna ma wiele właściwości, które pomagają dzieciom spędzać piękne, miękkie i spokojne noce. Pozwala na dobrą cyrkulację powietrza między włóknami i dobre odprowadzanie wilgoci, co ogranicza nadmierne pocenie się tak częste u niemowląt i bardzo często odpowiedzialne za wiele nocnych przebudzeń. Bawełna jest idealna dla wrażliwej i reaktywnej skóry. 

Wybierając śpiwór

– Wybierz śpiworek dziecięcy, który można prać w pralce.

– Unikaj suszarki bębnowej, która niszczy bawełnę.

– Wybierz śpiwór z zapięciem na dole, które ułatwia zmianę pieluszki w nocy.

 Śpiworek do wózka?

W naszej ofercie znajdują się również śpiworki do wózka. Takie śpiworki jak sama nazwa wskazuje dedykowane są do wózków – poza tym, że pełnią funkcję grzewczą to dodatkowo są wodo- i wiatro-odporne co jest niezwykle ważne zwłaszcza w zimowe, mroźne dni.