7niebo.pl

Ubranka do szpitala dla noworodka

Czas iść do szpitala i bardzo często, zwłaszcza młode matki , są trochę wystraszone i nie wiedzą, co spakować do szpitala.

Przygotowanie ubrań dla noworodka przed pójściem do porodu jest niezbędne, aby zmniejszyć poziom stresu. Zostaniesz mamą po raz pierwszy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, prawdopodobnie jesteś bardzo zdenerwowana i nie wiesz, co spakować do swojej szpitalnej torby. Ubrania, które maluch będzie nosił w tym czasie, to jedna z głównych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Warto skontaktować się z miejscem, w którym rodzisz – w części placówek potrzebujesz ubranek jedynie do opuszczenia szpitala.

Część rodziców będzie zadowolona z ubrań, które zapewnia szpital. Jednak wielu myśli inaczej. Najlepiej zabrać ze sobą ubranka dla dziecka, ponieważ ubrania ze szpitala mogą nie pasować do wymiarów twojego maluszka. 

Pieluszki jednorazowe w rozmiarze noworodkowym

W niektórych szpitalach nie jest konieczne zabieranie pieluch dla noworodka, ponieważ sam szpital już je zapewnia. W szpitalu zwykłą rzeczą jest posiadanie jednorazowych pieluch, używanie i wyrzucanie. Ale w domu, jeśli wolisz, powinieneś wiedzieć, że istnieją również pieluszki wielorazowego użytku.

Kilka niezbędnych drobiazgów

podkłady jednorazowe przydadzą się podczas przewijania czy szczepienia

– rękawiczki niedrapki do nałożenia na rączki

chusteczki nawilżane do oczyszczania pupy

– ochronny krem pod pieluszkę – my polecamy TEN z Lullalove (doskonały, naturalny skład)

– kilka pieluszek tetrowych

Ubranka dla noworodka do szpitala

Zaraz po porodzie położna ubierze malca w szpitalne ubranka.

Rekomendujemy spakowanie ubranek w następującej ilości:

– 3 bawełniane body (idealne będą rozpinane body kopertowe). Najbardziej uniwersalny będzie rozmiar 56

– 3 sztuki bawełnianych półśpiochów

– 3 pajacyki niemowlęce

– 2 bawełniane czapeczki  

W ciągu pierwszych kilku dni noworodek będzie musiał przebierać się kilka razy dziennie, ponieważ zazwyczaj bardzo często się wypróżnia.  

Jeśli to twoje pierwsze dziecko, warto wiedzieć, że powinnaś postawić na praktyczne rzeczy, a do szpitala nie zabierać sukienek oraz strojów, które mogą utrudnić zmianę pieluszki.

Jak widać, na tej liście nie uwzględniliśmy smoczków (niezalecane przy rozpoczynaniu karmienia piersią) ani butów. Jeśli chodzi o żel do kąpieli, zakłada się, że szpital ma najbardziej odpowiedni dla niemowląt. Jeżeli do kąpieli dziecka chcemy użyć własnego ręcznika (choć szpital będzie miał własny), zadbajmy, aby był mały, wykonany z naturalnych i miękkich tkanin, również wcześniej wypranych w domu. Najczęściej do osuszania stosuje się tetrowe pieluszki.