7niebo.pl

Zalety drewnianych zabawek

Jedną z rzeczy, które najbardziej martwią rodziców za każdym razem, gdy idą kupić zabawkę, jest wybór zabawki, która jest piękna, wartościowa i dobrej jakości, ale czasami zapominają, że zabawka może być czymś więcej niż tylko przedmiotem rozrywki.

Podczas, gdy niektórzy ludzie uważają, że drewniane zabawki są trochę staromodne w porównaniu z super nowoczesnymi gadżetami, które są obecnie dostępne, drewniane zabawki są w rzeczywistości znacznie lepsze dla środowiska, bezpieczeństwa Twojego dziecka i konta bankowego.

Kluczowe dla rozwoju

Jedną z podstawowych funkcji jakie mają drewniane zabawki, jest to, że wymagają one od dziecka wykorzystania własnego kreatywnego umysłu do zabawy. Zabawa we wczesnych fazach wzrostu ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. W dzisiejszych czasach istnieje nieskończona liczba zabawek. Mimo to, badania pokazują, że kreatywna zabawa jest kluczowa dla zdolności psychologicznych dziecka. Drewniane zabawki nie mają części elektronicznych ani poleceń głosowych, które nauczą Twoje dziecko co robić. W konsekwencji, pozwalając dziecku wykorzystywać swoje zdolności myślenia w odniesieniu do działań, które uznają za stosowne. Udawana zabawa również ożywi różne rodzaje wiedzy, pasję, myślenie i zdolności społeczne. 

Ciężar ma znaczenie

Drewniane zabawki nie mają lekkości plastikowych zabawek. Są to zabawki o większej masie w stosunku do plastikowych odpowiedników. Dzieci muszą je trzymać świadomie i mocno, stymulując z kolei motorykę rąk.

Drewniane zabawki są znacznie mniej skomplikowane niż plastikowe, nie zawierają świateł ani dźwięków. To dziecko musi sobie wyobrazić wszystko, co chce, aby ta zabawka zrobiła, nic nie jest dane ani zrobione. Ponadto, będąc mniej ustrukturyzowanymi, są bardziej wszechstronne.

Plastikowe zabawki są zwykle bardziej kruche, łatwiej się łamią (zwłaszcza jeśli są tanie) i powodują konieczność zakupu nowych zabawek zastępczych.

Jak wiemy, pierwszy etap niemowlęcia polega na wkładaniu wszystkiego do buzi i ssaniu wszystkich zabawek. Jednym z głównych zagrożeń związanych z plastikiem jest zatrucie ftalanami, związkiem chemicznym używanym do ich produkcji. Jednak drewniane zabawki są impregnowane lub malowane nietoksycznymi farbami lub lakierami, całkowicie bezpiecznymi dla dzieci.

Unikaj zagrożeń

Na rynku dostępnych jest wiele drewnianych zabawek, ale nie wszystkie są bezpieczne . Jakość ma swoją cenę, nawet jeśli jej nie polubimy, nie próbujmy wypierać tego faktu.

Czy plastikowe zabawki powinny być zabronione?

Istnieją doskonałe plastikowe zabawki, które pozwalają na rozwój wyobraźni, koncepcji logiki, kompozycji przestrzeni.