Zabawki dla niemowląt

Pokazano 1-32 z 363 pozycji

Aktywne filtry

Kontrastowe zabawki dla niemowląt – puzzle kontrastowe

Wszyscy wiemy, że niemowlęta w pierwszych tygodniach i miesiącach życia nie mają mocno rozwiniętego zmysłu wzroku. Właśnie dlatego ważne jest dostarczanie im bodźców kontrastowych kolorystycznie, takich jak kontrastowe zabawki

Opowiemy Ci, jakie korzyści dają zabawki kontrastowe dla rozwoju Twojego maluszka. Z naszą pomocą wybierzesz najlepsze zabawki stymulujące wzrok i mózg niemowlęcia.

Kontrastowe zabawki w rozwoju dziecka

Zabawki kontrastowe są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju niemowlaka. Aż do ukończenia 1. miesiąca życia maluch nie rozróżnia kolorów poza czernią, bielą i odcieniami szarości. Dopiero po tym czasie zaczyna dostrzegać intensywne kolory, na przykład czerwony.

Aby wspomóc rozwój jego zmysłu wzroku zainwestuj w zabawki w skontrastowanych barwach, które przyciągną uwagę dziecka.

Praca nad rozwojem wzroku malucha to jednocześnie dbałość o rozwój ogólny. Dziecko poznaje świat nie tylko wzrokiem, ale też dotykiem czy słuchem. Chłonie wszystko, co go otacza. Każda mama pragnie dla swojego bobasa tego, co najlepsze. Zabawa pluszakami, grzechotkami czy puzzlami o kontrastowych barwach, uczy dziecko, rozwija i zabawia. 

Zadbaj o to, by w pobliżu malucha i w zasięgu jego wzroku od pierwszych dni życia znajdowały się kontrastowe zabawki. Są też świetnym pomysłem na prezent dla młodych rodziców i ich maleństwa.

Jakie zabawki kontrastowe wybrać?

Przy wyborze zabawek kontrastowych dla swojego dziecka lub na prezent kieruj się przede wszystkim tym, że maluch w pierwszych miesiącach życia widzi przede wszystkim czerń i biel. Dopiero później jego wzrok zaczyna rozróżniać kolory, na początku czerwony i żółty.

Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, zatem świetnym pomysłem będą gryzaki i przytulanki, które bobas będzie mógł chwytać i przytulać. Przy okazji skorzysta jego wzrok, skupiający się na intensywnych, kontrastowych kolorach zabawek.

  • Grzechotka silikonowa rybka od Mom’s Care – grzechotka wykonana jest z bezpiecznego silikonu. Co ważne, rozwija nie tylko zmysł słuchu, dzięki grzechotaniu, ale też wzrok malucha. 
  • Przytulanka Bibi od Babysenses – pluszak może stać się pierwszym przyjacielem Twojego maluszka! Na dodatek pokryty jest kontrastowym, czarno-białym wzorem przykuwającym uwagę. Co więcej, wspomaga rozwój dzięki zastosowaniu szeleszczących elementów, różnorodnych kształtów i faktur.
  • Mata Dzieciaki Cudaki – duża mata w czarno-biały wzór ze zwierzęcymi aplikacjami. Zabawa z rodzicami na takiej macie jest wspaniałą aktywnością, która dodatkowo rozwija zmysły dziecka. Czas spędzony na macie stymuluje wzrok, a poza tym może służyć do poznawania świata zwierząt.

Najlepsze zabawki kontrastowe dla niemowląt

Najlepsze zabawki kontrastowe dla niemowlaków to te, które łączą przyjemne z pożytecznym. Czarno-białe wzory, krata, dodatek innych soczystych barw wspierają rozwój dziecka. 

Akcesoria tego typu przydadzą się od samych narodzin dziecka, są też doskonałym pomysłem na prezent. 

Sprawdź nasze pozostałe propozycje:

  • Puzzle piankowe 6-elementowe – puzzle kontrastowe to intensywne kolory, cyfry i forma puzzli to propozycja dla maluchów, które zaczynają swoją przygodę z pracą nad prawidłową motoryką. Puzzle są przyjemne w dotyku, różnokolorowe i wspierają koordynację ruchową dziecka.
  • Książeczka sensoryczna od Babysteps – wspiera rozwój ruchowy dziecka, które samodzielnie przewraca strony. Dodatkowo jest stworzona z czarno-białych elementów z czerwonymi detalami. Doskonała zabawka kontrastowa dla maleństwa!

Wybierz z nami najlepsze zabawki kontrastowe dla swojego dziecka lub zrób młodym rodzicom wspaniały prezent.