Zabawki sensoryczne

Pokazano 1-32 z 204 pozycji

Aktywne filtry

Zabawki sensoryczne

Świat postrzegamy zmysłami. Tak samo jest w przypadku małych dzieci i niemowląt. One chłoną elementy świata wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem i smakiem. Często oglądanie przedmiotu nie wystarcza maluchowi, dlatego wkłada go do ust, by poznać go lepiej. To całkowicie naturalne, bo dzieci właśnie w ten sposób oswajają rzeczywistość i jej elementy.

Zabawki sensoryczne dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku i stopniu rozwoju emocjonalno-ruchowego pomogą Ci we wspieraniu malucha w doświadczaniu elementów otoczenia.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Najmłodsi obywatele świata chętnie sięgają po zabawki sensoryczne. W ofercie zgromadziliśmy wiele propozycji dla niemowląt. Zobacz, które polecamy najbardziej:

  • Piramidka sensoryczna Ring Tower od Mushie – wspomaga motorykę malutkich rączek. Zabawka jest zaprojektowana tak, by być piękną ozdobą dziecięcego pokoju i by zachęcała malucha do zabawy.Rozwinięta motoryka jest niezwykle istotna w ogólnym rozwoju małego człowieka, więc zadbaj o to, by znalazła się w dziecięcym pokoju.
  • Króliczek sensoryczny od Moonie – idealny od pierwszych dni życia. Przyjemny w dotyku, aż chce się go przytulać. 
  • Książeczka aktywizująca “Kto się kryje za Rosalie?” – oryginalny pomysł na prezent! Książeczka o nietypowym kształcie, intrygującej fakturze i interesującej zawartości. Maluch, przeglądając ją, poznaje mieszkańców farmy, na której mieszka Krówka Rosalie. Poznaje zwierzęta gospodarskie, uczy sie je nazywać i rozbudza swoja ciekawość.

Zabawki sensoryczne dla 2-latka

Także starsze, już 2-letnie dzieci lubią sięgać po zabawki sensoryczne. Zwróć uwagę na te propozycje:

  • Sorter Puzzle 3D Warzywa od Rubbabu – wspaniała zabawka sensoryczna na roczek lub dla nieco starszych dzieci. Każdy element kolorowej układanki jest miękki, można go ściskać i się nim bawić. Zabawka tego typu pobudza dziecko do logicznego myślenia. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!
  • Marchewkowa książeczka od JellyCat – świetna zabawka sensoryczna dla każdej grupy wiekowej, ale dwulatek na pewno chętnie po nią sięgnie. W książeczce znajdują się stymulujące rozwój poznawczy i wyobraźnię elementy o różnej fakturze.
  • Miękkie klocki z cyferkami. To pomysł dla maluchów od 6 miesiąca życia aż do 3 urodzin. Klocki mają przyjemną fakturę, różne kolory i nadają się do zabawy w wodzie. Służą do trenowania umiejętności ruchowych, a także nauki cyfr. 

Zabawki sensoryczne dla 3-latka

Trzylatek również ucieszy się z zabawek sensorycznych. Proponujemy Ci zabawki, które skutecznie zaktywizują dziecko do zabawy i rozwijania umiejętności motorycznych i myślenia logicznego:

  • Puzzle sensoryczne Lodowa Kraina od Janod to doskonały prezent dla trzylatka. Puzzle pobudzają wrażenia dotykowe i stymulują ogólny rozwój dziecka, które układa obrazek w całość. 
  • Klocki Puk Puk – idealne od pierwszych miesięcy życia, ale zachwycą także trzylatków. Dziecko, układając klocki, rozwija się ruchowo i motorycznie i może nazywać przedmioty i osoby przedstawione na klockach. 

Zabawki sensoryczne – zalety

Używanie zabawek sensorycznych podczas codziennych gier i zabaw z dzieckiem to niezwykła korzyść dla jego rozwoju! Dziecko bawi się wszystkimi zmysłami, rozwija motorykę, myślenie logiczne, poznaje faktury i kształty, a tym samym oswaja się ze światem, który go otacza.